Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce

 

Příspěvky

Francie 5/2014

6. 2. 2018

Francie je nádherná a pestrá země - tentokrát jsme zvolili její jižní část. Projeli jsme na kolech několik kaňonů. Podél řek Drome, Tarn, Rhone a Ardeche, kolem jezera Lac de Croix, skrze kamenná městečka Pont-en-Royans, Sainte Enimie a St. Chely. Všude na nás dýchalo jaro, i když noci v blízkosti řek byly chladné. Nevynechali jsme ani Avignon s proslulým polovičním mostem, jeskyni uprostřed vysokých skal a sídlo orlů, kde je možné je pozorovat. Neopakovatelný zážitek bylo také splutí části řeky Ardeche od Pont d´Arc. Jen levandule nebyly ještě plně rozkvetlé, a tak jsme jich mnoho neviděli.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

Elba 6/2016

6. 2. 2018

Malý středomořský ostrov na severu Itálie. 8-denní pobyt v luxusním kempu za velmi zajímavou cenu. V kempu je restaurace, obchůdek, bazén s lehátky, kuchyňka,... Výlety autem či na kole, uvidíte ta nejzajímavější místa - Napoleonova vila, hrad Volteraio, nejvyšší hora Monte Capanne, přístavní a horská městečka s neopakovatelnou atmosférou. Pod terasovitým kempem je nevelká pláž s veškerým komfortem. A kdo se nechce jen opalovat, může s námi vyrazit na nafukovacích kanoích podél pobřeží. Na zpáteční cestě možnost návštěvy města Pisa nebo Verona. https://youtu.be/drh21a0OYKE
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

Norsko 7/2011

6. 2. 2018

Naše nejoblíbenější akce,12-ti denní cyklo i pěší, nejkrásnějšími oblastmi středního a západního Norska. Fjordy, ledovce, jezera, vodopády a hluboká údolí, kde na vás dýchne pohnutá historie tohoto drsného, zajímavého a v podstatě velmi příjemného národa. Táboření ve volné přírodě, téměř pokaždé u vody, možnost rybaření. Na kole až 30-ti km sjezdy z horských cest, prohlídky měst Hamar, Bergen a Oslo.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

Německo, zámek Neuschwanstein 8/2016

3. 2. 2018

Bavorské zámky jsou ukázkou megalomanství a přepychu zdejších králů a knížat. Nicméně jsou zasazeny do krásné přírodní scenérie a stojí za vidění!
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

Skotsko 7/2015

3. 2. 2018

Dostat se do tak vzdálené země autem není jednoduché. Proložili jsme proto cestu několika zajímavými zastávkami. První z nich bylo Lucembursko, jeho hlavní město a jeden zámeček. V Anglii jsme konečně po letech navštívili Liverpool, rodné město Beatles. Kromě jejich muzea jsme zavítali i do Cavern clubu na muziku a pivko. Pak už naše plány směřovaly do Edinburgu, několika skotských zámků, měli jsme štěstí i na neplánovanou prohlídku nejsevernější palírny whisky. Po dosažení nejsevernějšího bodu ostrova Dunnet Head se naše trasa stočila na západ a podél pobřeží zpět na jih (jezero Loch Ness, malebné údolí Glen Afric, vodopády Fairy Pool, středověký skanzen, Glennfian Viaduct). Počasí nám dávalo pěkně zabrat, ale nezkazilo nám dojem z této nádherné země.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

BU-GR-AL 7/2014

3. 2. 2018

Tato expedice přinesla opět nová poznání. Začali jsme v bulharském vinařském městečku Melnik, uprostřed pískovcových skal. Na druhý den jsme přejeli do Řecka, abychom užasli nad nádhernými kláštery Meteora. Tyčí se na několika skalních útvarech a svého času byly těžko přístupné nevítaným hostům. Dnes je můžete navštívit za nepatrné vstupné a patřičně oděni. Cestou na jih Albánie jsme navštívili několik kamenných měst a strážních hradů, abychom skončili na nejjižnějším cípu země. Krásná a stále ne příliš objevená je Albánie, a tak nabízí levné ubytování a prázdné plážičky. Dobré jídlo je tu samozřejmě taky. Občas nás zarazily nedostavěné a polorozbořené domy. My jsme na střeše jednoho z nich dokonce kempovali. Lidé jsou zde velmi vstřícní a milí. Prohlíželi jsme si nespočet historických památek, včetně římského amfiteátru v Butrintu. Jsou tu pravoslavné chrámy i islámské mešity, staré i nové domy, přibývají nové silnice – celá země se velmi rychle rozvíjí.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

Sicílie 4/2015

3. 2. 2018

Letos na přelomu dubna a května jsme se vydali na 14-ti denní průzkumnou expedici tohoto velmi zajímavého ostrova. Cestou jsme nahlédli do Říma, cestou zpět do Pompejí. Program byl nabitý, jelikož Itálie je prošpikována památkami, krásnou přírodou a nemohli jsme opominout ani zdejší gastronomii. Na ostrově samotném je vskutku co pozorovat na každém kroku. Antické památky v Taormině, Agrigentu, rušné Palermo, Catania, sopka Etna a také zdejší trhy, jejichž atmosféru jen těžko zachytíte na fotografii. S námi máte šanci toto všechno vyzkoušet naživo.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

Pobaltí 7/2016

3. 2. 2018

Zvlněná krajina plná jezer, lesů a luk, kopce jen nepatrné. Hrad Trakai v Litvě vypadá z dálky nepřístupný, ale vede k němu most. Města jsou moderní, vesničky s malebnými dřevěnými chaloupkami, stavěné v ruském stylu. Voda v jezerech čistá, o řekách to platí také. V kontrastu s přírodou se občas objeví plastové okno v dřevěném domku a chaloupka v blízkosti skleněného nákupního centra. Babičky se zlatými zuby i supermoderně oblečené slečny. Asfaltové silnice, ale i prašné vedlejší cesty. Spousta čápů, hnízdících na sloupech elektrického vedení. Estonsko je totálně rovné, plné krásných lesů, cesty jako stvořené pro cyklisty, provoz na nich minimální.Vilnius, Riga i Tallin mají své kouzlo. Historická centra jsou pečlivě udržovaná. Opuštěné hrady jsou opravené, většinou přístupné. Parky pečlivě udržované. Často narazíte na dřevěné sochy (Litva) i roztodivné výtvory z kamene a železa (Lotyšsko). Litva má i krásné pláže a v moři se za příznivého počasí dá i koupat. V každé zemi je spoustu zajímavého, stojí za to je navštívit.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0

Španělsko 8/2017

3. 2. 2018

Země plná slunce a dobrého jídla. Nádherné hory a úžasně modré moře. Naše cesta vedla přes jižní Francii (St. Enimie, Carcassonne) a dále podél Pyrenejí od východu (Barcelona) až na západ k Atlantiku (St. Sebastian). Nakoukli jsme také do Andorry. Všude jsme ochutnali místní speciality a užívali si krásné počasí. I naši přátelé na kolech si přišli na své. Ač hornatá krajina, všechny ty výhledy za to rozhodně stojí. Vřele doporučujeme!
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce | Komentářů: 0